Şeyma Subaşı – Sadece Şeyma - Tubizu.com

Şeyma Subaşı – Sadece Şeyma

Magazin basınının yakından takip ettiği isimlerden olan “Şeyma Subaşı”nın bir kitap yazdığı haberleri sık sık gündeme geliyordu. Kitabını tamamlayan Subaşı’nın kitabı Dex Yayınları tarafından basıldı. “Sadece Şeyma” isimli kitap günlük anı şeklinde yazılmış. Şeyma Subaşı’yı kısaca tanıyalım.

1990 Samsun doğumlu olan Şeyma Subaşı, 2008 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışması ile tanınmaya başlamış. Henüz 16 yaşında iken katıldığı Miss Turkey yarışması sonrasında ünlü tasarımcıların moda defilelerinde kendisine yer bulmuş. İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Moda Tasarım Programı’ndan mezun olmuş ve yapımcı Acun Ilıcalı’nın sunduğu ‘Var Mısın Yok Musun’  isimli yarışmaya katılarak 69 bin TL gibi yüksek bir para ödülü kazanmış. Bu yarışma sonrası Acun Ilıcalı ile yakınlaşan ve ‘Yok Böyle Dans’ isimli yarışmada kostümleri tasarlayan Şeyma Subaşı, Acun Ilıcalı ile olan birlikteliğinden 2013 yılında bir kız çocuğu dünyaya getirmiş. 2017 yılında Acun Ilıcalı evlenmiş ancak bu evlilik uzun sürmemiş ve 2018 yılında Acun Ilıcalı’dan ayrılmış.

Sadece Şeyma, Subaşı’nın günlük anılarından oluşan bir kitap. Kitabın tanıtım bülteninde “Hatırladığım ilk anı neydi? Annemle babamın bana sıkıca sarıldığı aklıma geliyor. Hepimizin güldüğünü hatırlıyorum sonra. Ve anneannemin masallarını. İlk anılarımı bulutlar üzerindeymişim gibi hatırlıyorum, sonrası fırtına… hepinizin bildiği gibi… ve şimdi yine pembe bulutlar… hepimizin yaşadığı gibi…Ben de bir annenin gözünün nuru, bir babanın altın saçlı kızıyım. Ve küçük bir kız çocuğunun, kucağında uyumayı çok sevdiği annesiyim. Bunları unutmadan okuyun isterim hayatımı…” bu açıklamalara yer verilmiş.

Daha çok kendi hayatının anlatıldığı kitaptan kısa bir bölüm verelim. “…Çoğunuz hatırlamaz, ben çocukken “Dokun Bana” diye bir yarışma programı vardı, bir ara­baya en uzun süre elini çekmeden dokunan kazanıyordu. Belki kimin sunduğunu hatırla­yan çıkar. Hatta 8-9 yaşlardayken bu oyunu oynadığım arkadaşlarımın da hemen gözlerinin önüne gelmiştir eminim. Hep ben kazanırdım o oyunu…”

İyi okumalar diliyoruz.

Yorum yapın

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com