Mor Bir Fil Gördüm Sanki - Varol Yaşaroğlu - Tubizu.com

Varol Yaşaroğlu – Mor Bir Fil Gördüm Sanki

Varol Yaşaroğlu“nun çocuk okurlara yönelik çıkardığı çalışması “Mor Bir Fil Gördüm Sanki” Eksik Parça Yayınları’ndan çıktı. Kitabın üst başlığı “Kral Şakir 7”. Kitabın özetine geçmeden önce Varol Yaşaroğlu kimdir kısaca tanıyalım.

Varol Yaşaroğlu kimdir

Varol Yaşaroğlu, 1968 İzmir doğumlu karikatüristtir ayrıca Erdil Yaşaroğlu’nun kuzenidir. İlkokul çağlarından beri çizmeyi seviyor. Önce Yaşaroğlu İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini, daha sonra da Para Banka Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlıyor. Eğitimi sonrası ekonomi dergilerinde bir süre çalışan Yaşaroğlu daha sonra karikatür ve animasyon dünyasına tekrar adım atıyor. Bir zamanların efsane programlarından Plastip Show’un tasarım ekibinde de bulunan yazar, Koca Kafalar ve Grafi2000 ile akıllarda yer edinmiştir.

Varol Yaşaroğlu kurumsal projelerin aranan yüzlerinden biridir. Ayrıca, sosyal sorumluluk projelerine de katkıda bulunan Yaşaroğlu çeşitli eğitim kurumlarında internet, karikatür ve mizah üzerine seminerler vermektedir. Kral Şakir isimli ilk çizgi diziyi Berk Tokay ile birlikte yapmıştır.

Mor Bir Fil Gördüm Sanki’nin Özeti:

Mor Bir Fil Gördüm Sanki’de, Varol Yaşaroğlu’nun yarattığı Kral Şakir karakterinin maceralarına konuk oluyoruz. Kral Şakir’e bu macerada babacan, midesine düşkün ve kaygısız bir tip olan Fil Necati de eşlik etmekte. Mor Bir Fil Gördüm Sanki sadece karikatürize bir kitap değil. Bir çizgi roman da değil. Hedef kitlesi 6-10 yaşları arasındaki çocuklar olan mizahi bir öykü kitabı. Sadece mizahıyla öne çıkan argo sözcük ve küfür barındırmayan, çocuk okurların soluksuz okuyacağı bir öykü kitabı.

Tanıtım yazısı:

Mor Bir Fil Gördüm Sankinin tanıtım bülteninde ise şöyle denilmiş. “Merhaba arkadaşlar, dostlar ben Necati yaniii Fil Necati! Bu kitapta neler var acaba? Yemekler, dürümler, börekler, sarmalar… Yok, gene karıştırdım, bunlar değildi kitapta olanlar. Tanju sayesinde dinozorlaron çağına zaman yolculuğu yaptık. Büyük büyük büyükbabamla karşılaştım orada. Çok sevdim kendisini, çok da duygulandım. Mirket’le birlikte yeni bir gezegen keşfettik. Sonrasında Kadriye’nin canavara dönüşen saçı aklımızı başımızdan aldı. Tam her şey bitti derken denizden çıkan bir lahmacunun peşinde, balıkların yaşadığı kasabaya esir düştük. Eğlenceli, maceralı, heyecanlı bir serüven… Ve tabii ki dürüm, lahmacun, börek, sarma da ne ararsanız var. Muhtişim maceralar yine sizleri bekliyor. Ay yine acıktım, Kadriyecim bugün ne pişirdin? “

İyi okumalar diliyoruz.

Yorum yapın

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com