Arne Dahl - Beş Artı Üç - Kitabının Özeti - Kitapozet.Net

Arne Dahl – Beş Artı Üç

Arne Dahl“ın “Beş Artı Üç” isimli polisiye romanı Hep Kitap’tan çıktı. Kitabı dilimize Ali Arda çevirmiş. Beş Artı Üç’ün özetine geçmeden önce Arne Dahl kimdir kısaca tanıyalım. Arne Dahl 1963 yılında İsveç’te doğmuş. İsveç, Danimarka ve Norveç’in en çok tanınan yazarlarından biri olan Arne Dahl daha çok polisiye romanlar yazmakta. 2004 Danimarka Polisiye Yazarları Akademisi ödülünü 2005 ile 2006 yıllarında Alman Polis Yazarları Ödülünü kazanan Arne Dahl 2007 yılında ise Avrupa’nın en iyi polisiye yazarı seçilmiş. Başlıca eserleri: Ölümün Sesi, Yedi Eksi Bir, Dağın Tepesine Doğru, Altı Çarpı İki, Kötü Kan.

Beş Artı Üç ‘ün Özeti:

Beş Artı Üç’te kahramanımız Sam Berger’in başından geçen korku ve gerilim dolu olaylar anlatılmakta. Berger sıradan bir şekilde sevdikleriyle birlikte hayatını yaşarken işlemediği bir suç yüzünden hayatı kararıyor. İtham edilen suç en ağır suçlardan bir tanesi, cinayet. Kendisini aklamaya çalışan Berger bir yandan da  çevresindeki insanlardan kimlerin kendisine yardım ettiği, kimlerin ise kuyusunu kazdığını anlamaya çalışıyor. Tüm kapıların kapandığı bir dünyada, kendisine tuzak kurmaya çalışan güvenlik görevlileri ve üstüne üstlük bir de terör tehlikesi. Polisiye ve aksiyon romanlarını sevenlerin bir çırpıda okuyacağı bir kitap Beş Artı Üç.

Tanıtım Yazısı:

Beş Artı Üç ‘ün tanıtım yazısında şu ifadelere yer verilmiş. “Sam berger hiç işlemediği bir cinayetle suçlanıyor…Dipsiz, zifiri karanlık, buz gibi suların dibinde yönünü kaybedip boğulacak gibi oluyor. Kim ona yardım ediyor, kim tuzağa düşürmeye çalışıyor artık ayırt edemiyor. Gittikçe körleşen baş düşmanı tamamen kontrolden çıktığında Berger her şey oracıkta bitsin istiyor. Ama sevdikleri için mücadeleye devam etmek zorunda. Berger’in hayatı hiç bu kadar zor olmamıştı. Yozlaşmış güvenlik kurumları, çıt çıkmayan bir hastanede komada yatan Molly Blom, darmadağın bir aile, alınamamış intikamlar ve Stockholm’ün üstüne çöken terör tehdidi… Serinin en heyecanlı, en gerilimli kitabı okurunu baş döndüren bir hızla İsveç’in soğuk ve karanlık atmosferinden Akdeniz’e taşıyor. Yedi Eksi Bir ve Altı Çarpı İki’den sonra Arne Dahl tansiyonu iyice yükseltiyor, geçmiş hesapları tek tek çözerken yeni düğümler atıyor. Üstelik her zamanki zeki ve incelikli kurgusuyla. “

İyi okumalar diliyoruz.

Yorum yapın

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com