Kyrsten Ritter - Şenlik Ateşi Kitabının Özeti - Kitapozet.Net

Kyrsten Ritter – Şenlik Ateşi

Jessica Jones dizisini izleyenlerin yakından tanıdığı, dizinin başrol oyuncusu “Krysten Ritter“ın ilk romanı İthaki Yayınları’ndan çıktı. “Şenlik Ateşi” isimli polisiye türündeki romanı dilimize Emre Aygün çevirmiş. Şenlik Ateşi ‘nin özetine geçmeden önce Kyrsten Ritter kimdir kısaca tanıyalım. Tam adı Krysten Alyce Ritter olan yazar aslında bir model ve oyuncu. 1981 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Pennsylvania şehrinde doğmuş. Breaking Bad, Gravity gibi dizilerde oynadıktan sonra asıl çıkışını bir Netflix dizisi olan Jessica Jones ile yapmış. Ardından Netflix dizilerinin kahramanlarının da yer aldığı The Defenders dizisinde rol almış. Şenlik Ateşi’nin Kyrsten Ritter’ın ilk kitabı olduğunu da belirtelim.

Krysten Alyce Ritter
Krysten Alyce Ritter

Şenlik Ateşi’nin Özeti:

Jessica Jones karakteri ile özdeşleşen Kyrsten Ritter’ın polisiye ve gerilim konulu yapımlara olan merakı onu bu romanı yazmaya itmiş olmalı. Şenlik Ateşi’nde, kahramanımız Abby adında genç bir avukat. Küçük bir kasaba olan Barrens’da doğup büyüyen Abby avukat olmuş ve Chikago’ya yerleşmiştir. Güzel bir işi ve evi vardır.

Barrens’da hatırlamak istemeyeceği anıları olan Abby bir gün bir dava alır ve bu dava sebebiyle yıllar sonra Barrens’a geri döner. Kasabadaki en önemli şirketlerden birisini araştıran Abby eski kasabasına dönmesiyle ister istemez eski anılarını da hatırlayacaktır. On yıl önce kasabanın genç kızlarının da aralarında bulunduğu bir grubun sebep olduğu skandal, Abby’nin şuan ki araştırması ile bağlantılıdır. On yıl önceki skandal sonrası ortadan kaybolan genç bir kızın akibetini de araştırmaya başlayan Abby kasaba ile ilgili tehlikeli sırlara ulaşacaktır. Polisiye ve gerilim türündeki romanları seven okurların bir çırpıda okuyacağı sürükleyici bir roman Şenlik Ateşi.

Tanıtım Yazısı:

Kitabın tanıtım yazısında şu ifadelere yer verilmiş “Abby Williams, on yıl önce nahoş anılarını toprağa gömüp, lise hayatını kâbusa çevirmiş olan insanları ve ailesini geride bırakarak büyüdüğü Barrens kasabasını terk etmiştir. Artık Şikago’da bir çevre avukatı olan Abby, şehirde güzel bir dairede yaşıyor, tatmin edici bir işte çalışıyor ve geçmişini düşünmekten kaçınıyordur. Fakat Abby yeni bir dava yüzünden kasabası Barrens’a dönmek zorunda kalınca eski yaraları tekrar kanamaya başlar. Kasabanın belkemiği olan ve herkesin sevdiği Optimal Şirketi’ni araştırmaya gönderilen Abby, on yıl önce popüler kız Kaycee Mitchell ve arkadaşlarının sebep olduğu Barrens’ın en büyük skandalı ile şu anki soruşturma arasında garip bağlantılar bulur.

Bu skandaldan sonra ortadan kaybolan Kaycee’ye gerçekte neler olduğunu öğrenmek için çabalayan Abby hayal ettiğinden daha rahatsız edici sırları açığa çıkaracaktır: “Oyun” adında, kasabayı ve orada yaşayanları tehdit eden, tehlikeli bir ritüel. Şenlik Ateşi, Netflix’in çok sevilen Jessica Jones dizisinin başrolü Krysten Ritter’ın, gizemler ve tehlikelerle bezeli geçmişine yolculuk eden bir kadının ters köşelerle dolu macerasını anlattığı, heyecan dolu ilk romanı. Fevkalade ve tüyler ürpertici bir ilk roman.”

İyi okumalar diliyoruz.

Yorum yapın

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com