Behiç Ak - Tavşan Dişli Bir Gözlemcinin Notları - Tubizu.com

Behiç Ak – Tavşan Dişli Bir Gözlemcinin Notları

Behiç Ak“ın hem yazıp hem de resimlediği genç okurlara yönelik “Tavşan Dişli Bir Gözlemcinin Notları” isimli romanı Günışığı Kitaplığı‘ndan çıktı. Tavşan Dişli Bir Gözlemcinin Notları’nın özetine geçmeden önce Behiç Ak kimdir kısaca tanıtalım.

Behiç Ak kimdir

Behiç Ak 1956 yılında Samsun’da doğmuş. Ortaöğretimin ardından mimarlık eğitimi almış ama biz onu karikatürist olarak tanıdık. Karikatürleri Türkiye’de olduğu gibi yurt dışında da sergilendi. Hem yazıp hem çizdiği çocuk kitapları yabancı dillere çevrildi. Tiyatro oyunları Avrupa ülkelerinde sahnelendi. Behiç Ak’ın daha önce de Günışığı Kitaplığı’nda Yaşasın Ç Harfi, Posta İle Gelen Deniz Kabuğu, Eve Giden Küçük Tren, Bebek Annem, Gökdelen’e Giden Bulut ve Bulutlara Şiir Yazan Çocuk isimli çocuk kitapları yayınlanmıştı.

Tavşan Dişli Bir Gözlemcinin Notları ‘nın Özeti

Tavşan Dişli Bir Gözlemcinin Notları’nın konusu şöyle; Kahramanımız okula gitmeyi, ödev yapmayı sevmeyen küçük bir çocuk. Biraz beceriksiz biraz da sakar. En azından o bu şekilde düşünüyor. En sevdiği şey ise doğayı gözlemlemek, kuşlara, bitkilere ve ona ilginç gelen canlılara isim vermek. Amcası onu iyi bir avcı yapmak istiyor. Ama onun içindeki doğa sevgisi canlılara zarar vermesini engelliyor. Küçük kahramanımız bir doğa gezisine çıkıyor ve kayboluyor. Daha sonra hayvanlar aleminde bir savaşın ortasına düşüyor. Bir yanda tavşan, kokarca diğer yanda zürafa, tilki. Bu savaşın ortasında aklını kullanmalı ve mantıklı bir karar vermeli. Özellikle çocuk okuyucuların seveceği heyecanlı bir öykü Tavşan Dişli Bir Gözlemcinin Notları.

İyi okumalar diliyoruz.

Yorum yapın

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com