Erhan Erol - Gökçe Ünal - Etrafta İnsan Çok Neden Doğru İnsan Yok - Tubizu.com

Erhan Erol – Gökçe Ünal – Etrafta İnsan Çok Neden Doğru İnsan Yok

A7 Yayınları tarafından kısa süre önce evlilik meselesi ile ilgili bir kitap yayınlandı. İsmi “Etrafta İnsan Çok, Neden Doğru İnsan Yok” Kitabın yazarları “Erhan Erol” ve uzman klinik psikolog “Gökçe Ünal“.

Kitaptan bahsetmeden önce ülkemizdeki evlilik ilişkilerinin son yıllardaki seyrine bir göz atalım. Türkiye’de yılda yaklaşık olarak 550 bin çift evleniyor. 120 bin çift ise boşanıyormuş. Evlilikten duyulan memnuniyete bakıldığında 2003 yılında erkeklerin %32’si kadınların ise % 27.5’i çok memnun olduğunu belirtirken bu değerler 2017 yılında sırasıyla %15.5 ve %13.5’e düşmüş. Dahası evlenme oranları azalıyorken boşanma oranları artmış. Hasılı bir yanda evlenmek isteyen insanlar diğer yanda evlilikte aradıklarını bulamayanlar.

Erhan Erol ve Gökçe Ünal ise bu kitapta kendi danışmanlık deneyimlerinden yola çıkarak sözünü ettiğimiz çelişkinin arka planını araştırmışlar. Aşk tek tip midir? Doğru insanı arıyorum ama kendim ne kadar doğruyum? Evlenirken hangi kriterlere dikkat etmek lazım? Yaşla birlikte artan ön yargıların evlilik üzerine ne tür etkileri var? Bu ve bu tür bir çok soruya yanıt aramışlar Etrafta İnsan Çok Neden Doğru İnsan Yok isimli kitaplarında. Evli olanlar veya evlilikte sorun yaşayanların okumasında yarar olduğunu düşündüğümüz bir kitap.

İyi okumalar diliyoruz.

Yorum yapın

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com