Mahir Çipil - Kayıp Masalın Şifresi - Tubizu.com

Mahir Çipil – Kayıp Masalın Şifresi

Mahir Çipil‘in çocuklar için yazdığı “Kayıp Masalın Şifresi” Redhouse Kidz yayınevinden çıktı. Yazarımız Mahir Çipil aslında İş İdaresi Uzmanı. Aynı zamanda da Bilgi Üniversitesi’nde öğretim görevlisi. Daha önce risk yönetimi, sigorta ve iş idaresi üzerine kitaplar yazmış. “Kayıp Masalın Şifresi” yazarımızın bu kategorideki ilk kitabı.

Kitabın özeti şu şekilde.  Murat okullar kapandıktan sonra yaz tatilini anneannesinin yanında Yenice’de geçirecektir ama yapacak hiçbir şey bulamadığından canı çok sıkılmaktadır. Kasabanın internet sitesi sayesinde Kuzey Yıldızı adlı teknede vakit geçiren dört çocukla tanışır ve sıkıcı hayatı öylece değişir. Beş çocuk teknedeki sandıklardan birinde yüzyıllar önce yazılmış gizemli bir defter bulurlar. Sayfalarında bir oyun gizlidir. Defteri yazan yaşlı tüccar ninesinden dinlediği ve çok sevdiği bir masalı dörde bölüp dört ayrı şehre bırakmıştır. Parçaların yerini göstermek içinse birçok bilmece yazmıştır. Bir balıkçı ve deniz kızını anlatan bu eski masalın rotası tekne ile şifrelerin peşine düşen çocukları nefes kesici bir yolculuğa çıkaracaktır.

Kitabın tanıtım bülteninde çocuklar Mahir Çipil’in yazdığı bu sürükleyici romanda bir yandan bilmeceleri çözmeye çalışırken bir yandan da Dünyanın Yedi Harikası, Karamanlıca Dili, Ayasofya’nın Yapımı gibi çeşitli konularda tarihi bilgiler edinecekler denilmiş. Umarız çocuklar da beğenir.

İyi okumalar diliyoruz.

Yorum yapın

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com