Başak Sayan - Kelebeğin Kaderi 'nin Özeti - Kitapozet.Net

Başak Sayan – Kelebeğin Kaderi

“Başak Sayan“ın “Kelebeğin Kaderi” isimli kitabı Destek Yayınları tarafından basılmış ve oldukça beğenilmişti. Birinci baskısı tükenen kitabın yeni baskısının önümüzdeki günlerde gelmesi bekleniyor. Kelebeğin Kaderi’nin özetine geçmeden önce Başak Sayan kimdir kısaca tanıtalım. Başak Sayan 1977 yılında Ankara’da doğmuş. Asker bir babanın kızı olan Başak Sayan’ın annesi ise Almanca öğretmeniymiş. Küçüklüğünden itibaren yazar ve oyuncu olmak isteyen Sayan lise yıllarından itibaren kısa öyküler yazmaya başlamış. Orta öğreniminin ardından Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimine başlamış. Üniversite yıllarında çeşitli televizyon kanallarında çalışmaya başlayan Başak Sayan aralarında Star TV’nin de bulunduğu bir çok kanalda kadın ve müzik programları hazırlamış ve sunmuş. Fırat dizisindeki rolü ile adından söz ettiren yazarın Aşk ve Baştan Çıkarma Üzerine isimli ilk kitabı ile de oldukça popüler olmuş.

Başlıca eserleri: Sen Değişirşen Her Şey Değişir, Nigahdar, Bağlanma Korkusu, Ölü Kuşların Sessizliği, Rüzgar Olmak İsteyen Çocuk, Gölgesini Arayan Çocuk, Kelebeğin Kaderi.

Başak Sayan
Başak Sayan

Kelebeğin Kaderi’nin Özeti:

Kelebeği Kaderi yazarın 2015 yılında yazdığı roman. Kitapta Başak Sayan kendinde oluşan gerçekten yaşanmış ve  tecrübe edilerek elde ettiği farkındalığı okurlarla paylaşmakta. Romanın kahramanları Nehir, Onur, Seda, Fikret ve Tuğba. Çok yakın arkadaş olan bu beş kişinin hayatları ayrı bölümlerde okuyucuya aktarılmakta. Hepsinin farklı sorunları ve sıkıntıları bulunmakta.

Nehir’in yaşadığı ilişkiler bir türlü istediği gibi gelişmemekte ve kısa sürede ayrılık ile sonuçlanmakta. Onur’un en büyük isteği sürekli kendi olmak ancak bunu bir türlü başaramıyor. Seda ansızın ortaya çıkan kötü bir hastalıkla mücadele etmekte. Fikret kendi isteklerini değil de başkalarınkine öncelik vermekte ve bunları gerçekleştirmek için çabalarken kendini mutsuz hissediyor. Tuğba ise sürekli evli erkeklerle ilişkiler yaşamakta. Her kahramanın yaşadığı sorunlar farklı gibi görünse de tek ortak paydaları var o da aşk. Kitap sadece bu beş kişinin hayatlarını ve ilişkilerini anlatan bir romandan ziyade onların hikayeleri üzerinden bizim de dersler çıkarmamızı sağlayan bir kişisel gelişim kitabı.

İyi okumalar diliyoruz.

Yorum yapın

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com