Şebnem Pişkin - İsrafil'in Aynası 'nın Özeti - Kitapozet.Net

Şebnem Pişkin – İsrafil’in Aynası

“Şebnem Pişkin“in fantastik türdeki romanı “İsrafil’in AynasıKent Kitap tarafından yayımlanmış epeyce beğenilen kitap ikinci bir baskı daha yapmıştı. İsrafil’in Aynası’nın tanıtımı ve özetine geçmeden önce Şebnem Pişkin kimdir kısaca tanıtalım. Şebnem Pişkin 1978 yılında İstanbul’da doğmuş. Orta öğreniminin ardından Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış. Üniversite sonrası bir süre otomotiv, elektronik ve bilişim, turizm gibi sektörlerde çalıştıktan sonra kişisel gelişim üzerine yazdığı ilk kitabı “Bir” ile adından söz ettirmiş. Bu kitap ile kişisel gelişim alanında Türkiye’deki en iyi on yazardan biri seçilmiş. Bu ödül ile birlikte kendini tümüyle yazmaya veren Şebnem Pişkin’in başlıca eserleri şunlardır:

Bir, Tuğra, İsrafil’in Aynası, Kırklar Diyarı, Efsun, Sevgili Abdülhamit Han, Celâleddin, Gece Taşı, Avucumda Açan Us Çiçekleri, Mehmed’e Gönderilmeyen Mektuplar, Kayıp Mona Lisa, Kudüs Kırmızısı, Organik Kitap, Başımın Belası Bobo, Zaman Koridoru, Zaman Bekçileri, Halikarnassos Masalı, Kırık Ney.

Şebnem Pişkin
Şebnem Pişkin

İsrafil’in Aynası’nın Özeti:

Genellikle biyografik romanlar ve fantastik ögeler barındıran kurgusal edebiyat eserleri ile tanınan Şebnem Pişkin’in ikinci kitabı olan İsrafil’in Aynası kurgulanış şekli ile bir hayli ilginç. Kitap üç bölümden oluşmakta. İlk bölüm diğer alemde İsrafil ile aynı yerde yaşayan spiritual bir varlığın dünyaya gönderilmesini konu ediyor. İkinci bölümde ise bu varlığın dünyada bürünmüş olduğu şekiller ve dünyadaki yaşamı anlatılmakta. Üçüncü bölümde ise büründüğü şekiller sonucunda insan suretinde kalmaya karar veren varlığın Aşk’ı aradığı olaylara yer verilmiş.

Bu tür kitaplar yazan pek çok yazar tasavvuf ve dini ögeleri biraz sömürerek kitaplarını daha ilgi çekici hale getirmeye çalışır. Ancak Şebnem Pişkin bundan uzak durmuş. Karakterler özel olarak seçilmiş. Aşk’ı arayan Ozan ve hocası arasında diyaloglar bazen yorucu olsa da akılda kalıcı ve güzel olan jeneriklik bir çok cümle içermekte. Tasavvuf ve fantastik kurgu türündeki eserlerden hoşlananların severek okuyacağı bir kitap İsrafil’in Aynası.

İyi okumalar diliyoruz.

Yorum yapın

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com