Başak Sayan - Sen Değişirsen Her Şey Değişir - Tubizu.com

Başak Sayan – Sen Değişirsen Her Şey Değişir

“Başak Sayan“ın kişisel gelişim türündeki yeni kitabı “Sen Değişirsen Her Şey Değişir” İnkılap Kitabevi’nden çıktı. Sen Değişirsen Her Şey Değişir’in özetine geçmeden önce Başak Sayan kimdir kısaca tanıtalım. Başak Sayan 1977 yılında Ankara’da doğmuş. Asker bir babanın kızı olan Başak Sayan’ın annesi ise Almanca öğretmeniymiş. Küçüklüğünden itibaren yazar ve oyuncu olmak isteyen Sayan lise yıllarından itibaren kısa öyküler yazmaya başlamış. Orta öğreniminin ardından Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimine başlamış. Üniversite yıllarında çeşitli televizyon kanallarında çalışmaya başlayan Başak Sayan aralarında Star TV’nin de bulunduğu bir çok kanalda kadın ve müzik programları hazırlamış ve sunmuş. Fırat dizisindeki rolü ile adından söz ettiren yazarın Aşk ve Baştan Çıkarma Üzerine isimli ilk kitabı ile de oldukça popüler olmuş.

Başlıca eserleri: Sen Değişirşen Her Şey Değişir, Nigahdar, Kelebeğin Kaderi, Ölü Kuşların Sessizliği, Rüzgar Olmak İsteyen Çocuk, Gölgesini Arayan Çocuk, Bağlanma Korkusu.

Başak Sayan
Başak Sayan

Sen Değişirsen Her Şey Değişir’in Özeti:

Sen Değişirsen Her Şey Değişir 264 sayfadan oluşan, bölümler halinde yazılmış, anlaşılır ve sade dilli bir kitap. Başak Sayan eserinde kendi tecrübelerinden yola çıkarak insanın bilinçaltında var olan ve bütün yaşantısını etkileyen kök inançları değiştirme yollarını anlatıyor. Arzu ettiğimiz yaşantıya nasıl erişebileceğimizin ipuçlarını veriyor. Kök inançların nasıl değiştirileceğini anlatırken bizlere bu değişim için gerekli olan yirmi bir günlük programı ayrıntılı bir şekilde anlatıyor.

Tanıtım Yazısı:

Kitabın tanıtım yazısında şu ifadelere yer verilmiş. “İnsan kaderini değiştirebilir mi? Bundan seneler önce bana bu soru sorulsaydı kesinlikle hayır derdim. Bana göre kader asla değiştirilemeyen bir şeydi ve herkesin o kadere boyun eğmesi gerekiyordu. O sıralarda kendi içsel yolcuğuma henüz başlamamış ve evrene dair büyük sırları keşfetmemiştim. Her şey uzun yıllar önce girdiğim bir depresyonla başladı. Neden hep aynı şeyleri yaşıyorum? sorusu zihnimden çıkmıyordu. Çünkü insanlar değişse de yaşadığım olaylar hep aynıydı. Sanki sürekli aynı yerde takılan bir filmde oynuyor gibiydim. Karşımdaki oyuncular sürekli değişiyor ama senaryo bir türlü değişmiyordu. İşte içsel yolculuğum bunu fark etmemle başladı. O zamanlar bilinçaltımın derinliklerinde saklı olan kök inançlarımın hayatımı nasıl etkilediğini bilseydim, onları nasıl değiştireceğimi ve istediğim gibi hayatı nasıl yaratabileceğimi de bilirdim…”

İyi okumalar diliyoruz.

Yorum yapın

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com