Başak Sayan - Rüzgar Olmak İsteyen Çocuk - Tubizu.com

Başak Sayan – Rüzgar Olmak İsteyen Çocuk

“Başak Sayan“ın “Rüzgar Olmak İsteyen Çocuk” isimli öykü kitabı İnkılap Kitabev’inden tarafından yeni bir baskı yaptı. Rüzgar Olmak İsteyen Çocuk’un özetine geçmeden önce Başak Sayan kimdir kısaca tanıtalım.

Başak Sayan kimdir

Başak Sayan 1977 yılında Ankara’da doğmuş. Asker bir babanın kızı olan Başak Sayan’ın annesi ise Almanca öğretmeniymiş. Küçüklüğünden itibaren yazar ve oyuncu olmak isteyen Sayan lise yıllarından itibaren kısa öyküler yazmaya başlamış. Orta öğreniminin ardından Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde lisans eğitimine başlamış. Üniversite yıllarında çeşitli televizyon kanallarında çalışmaya başlamış Başak Sayan. Aralarında Star TV’nin de bulunduğu bir çok kanalda kadın ve müzik programları hazırlamış ve sunmuş. Fırat dizisindeki rolü ile adından söz ettirmiş. Yazarın Aşk ve Baştan Çıkarma Üzerine isimli ilk kitabı ile de oldukça popüler olmuş.

Başlıca eserleri: Sen Değişirşen Her Şey Değişir, Nigahdar, Bağlanma Korkusu, Ölü Kuşların Sessizliği, Rüzgar Olmak İsteyen Çocuk, Gölgesini Arayan Çocuk, Kelebeğin Kaderi.

Başak Sayan
Başak Sayan

Rüzgar Olmak İsteyen Çocuk’ un Özeti

Kahramanımız Milo’nun en büyük hayali tıpkı bir rüzgâr gibi uçmaktır. Uçarak dünyanın her yerine gitmek. Ancak, Milo’nun bu isteği kimse tarafından desteklenmez, kabul görmez. Aile büyükleri, okuldaki arkadaşları, diğer herkes… Bir türlü bu talebi kabul görmeyen Milo bir gün ormanda bir yürüyüşe çıkar. Yürüyüş esnasında bir kurtla karşılaşır. Kurtla sohbet etmeye başlayan Milo ondan cesaret verici sözler duyar. Öyle ki, her canlının bir hayalinin bulunduğunu, herkesin hayallerinin peşinden koşması gerektiğini öğrenir.

Bu sohbeti çevresindekilere anlattığında, hiçkimse Milo’nun bir kurtla arkadaş olup konuşabildiğine inanmaz. Ne yapacağını bilmeyen, neye inanacağını şaşıran Milo, şüpheye düşer. Şüphesi arttıkça yeni edindiği dostlar da hayatından teker teker çıkar. Milo artık hayallerini gerçekleştiremeyeceğini düşünmeye başlar. Oysa Milo’nun etrafında, mucizelerin gerçek olabileceğini söyleyen bir sürü şey vardır. Milo, yeni arkadaşları kurt, ağaç, çiçek ve sincap kardeşler sayesinde büyüklerin her zaman haklı olmadığını öğrenir. Artık hayallerin peşinden koşma vaktidir.

İyi okumalar diliyoruz.

Yorum yapın

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com