Evrim Kuran - Telgraftan Tablete Türkiye'nin 5 Kuşağına Bakış -

Evrim Kuran – Telgraftan Tablete Türkiye’nin 5 Kuşağına Bakış

Kuşak analisti “Evrim Kuran“ın “Telgraftan Tablete Türkiye’nin 5 Kuşağına Bakış” isimli çalışması Destek Yayınları’ndan yeni bir baskı yaptı. Telgraftan Tablete Türkiye’nin 5 Kuşağına Bakış’ın özetine geçmeden önce Evrim Kuran kimdir kısaca tanıtalım. Evrim Kuran 20 yıla yakın süredir kuşak analizi yapan bir isim. 1976 Ankara doğumlu. Orta öğreniminin ardından Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı Bölümü’nde lisansını, Sabancı Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamlayan Kuran 2006 yılından itibaren kurucu ortağı olduğu Dinamo Danışmanlık Şirketi’nde kuşak araştırmaları, işveren markası ve organizasyonel kültür alanlarında çalışmalar yapmakta. Evrim Kuran’ın  Z – Bir Kuşağı Anlamak isimli bir kitabı daha bulunmakta.

Telgraftan Tablete Türkiye’nin 5 Kuşağına Bakış’ın Özeti:

Altı bölümden oluşan Telgraftan Tablete Türkiye’nin 5 Kuşağına Bakış’ın ilk bölümünde yazar kuşak kavramının ne olduğunu anlatıyor okuyucuya. Diğer bölümlerde ise sırasıyla Sessiz Kuşak, Bebek Bombardımanı Kuşağı, X, Y ve Z kuşakları anlatılmakta. Evrim Kuran kitapta kuşakları anlatırken kendi hayatından bir çok hikayeyi de eklemiş. Kuşak meselesini farklı bir bakış açısından ele alarak bazen anlamakta güçlük çektiğimiz büyüklerimizi ve çocuklarımızı daha iyi anlayabileceğimizi düşünüyor Kuran.

Yazar kuşaklar hakkında çarpıcı tespitlerde de bulunuyor. Ait olduğumuz neslin, bize şe­kil veren neslin bir benzeri olmadığını; bize şekil veren nesle şekil veren neslin bir benzeri olduğunu belirtmekte. Bir nesli bir kuşağı an­lamanın bir dönemi anlamak olduğunu, o dönemi anladığımızda ise paradigmanın kıskacına sıkışmaktan kurtulduğumuzu ve bizim gibi olmayanları kendimize ait yargılarla değil, on­lara ait gerçeklerle görmemizin mümkün olduğunu belirtiyor. Kuşakları ve o kuşakların dönemlerini anlamak isteyenlerin severek okuyacağı bir kitap Telgraftan Tablete Türkiye’nin 5 Kuşağına Bakış.

İyi okumalar diliyoruz.

Yorum yapın

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com